level up.jpg

16.-23.10.2021

Posuň svoje lezenie na nový level!

Deadline na prihlásenie je 14 dní pred Turnusom

520€

20181122_202932-01.jpg
20181102_161140-01.jpg

Čo je +Level UP?

+Level UP je unikátne spojenie atmosféry CLIMBINGBUS tripov a vysokej pridanej hodnoty Tomasových workshopov. Je to týždeň nabitý lezením a všetkým čo treba k tomu, aby si sa v ňom mohol/mohla v ňom posunúť ďalej. Od rannej jógy, cez denné lekcie a koučing na skalách až po večernú fyzio regeneráciu a kompenzáciu. A neopomenieme ani športový jedálniček - chutný, ale vyvážený.

Prečo +Level UP vo Fontainebleau?

+Level UP je unikátne spojenie atmosféry CLIMBINGBUS tripov a vysokej pridanej hodnoty Tomasových workshopov. Je to týždeň nabitý lezením a všetkým čo treba k tomu, aby si sa v ňom mohol/mohla v ňom posunúť ďalej. Od rannej jógy, cez denné lekcie a koučing na skalách až po večernú fyzio regeneráciu a kompenzáciu. A neopomenieme ani športový jedálniček - chutný, ale vyvážený.

Pre koho je +Level UP?

Techniky nie je nikdy dosť. Možno už inde lezieš ťažké prásky s lanom alebo na bouldroch, jemné nuansy fontáčovských klasík ťa ale komplexne preveria. Ak si ešte len začiatočník, nezúfaj, lebo práve takéto intro ti dá raketový štart do lezenia. Pracovať budeme podľa prihlásených v 3 skupinách - 3+4 ; 5+6 a 7+8. Niektoré bloky budú spoločné, iné šité na mieru danej výkonnostnej skupine. Výhodou Fontainebleau je práve vysoká koncentrácia bouldrov všetkých týchto obtiažností blízko seba.

Program +Level UP

Každý deň okrem cestovných bude rozdelený do niekoľkých blokov. Ranný blok, lezecký blok I-III, fyzio blok a večerný blok. 

 • Ranný blok sa skladá z krátkeho jogingu po malebnej dedinke a energizujúcu jógou na záhrade Boulderbase a predstavením témy dňa - “Levelu” na daný deň

 • Lezecký blok I má za úlohu pripraviť nás na lezecké výzvy dňa, je takou lezeckou rozcvičkou a zároveň v ňom načneme a vysvetlíme aktuálny Level

 • Lezecký blok II bude najdlhšou časťou dňa, kedy sa budeme naplno venovať téme určenej na daný deň, budeme ju aplikovať v bouldroch, ktoré sa blížia aktuálnej maximálnej výkonnosti. V tomto bloku budeme pracovať rozdelený do výkonnostných skupín, každá skupina chvíľu s koučovaním, chvíľu samostatne.

 • Lezecký blok III je ukotvením témy dňa - uzavretím Levelu a rozvinutím jej do ďalších prípadov a príkladov na bouldroch. Je zároveň akýmsi vylezením sa a jemnou kompenzáciou samotným lezením. Tento blok bude obsahovať vždy aj Výzvu dňa - zosobnenie daného levelu v nie ťažkom ale zapeklitom bouldri alebo pohybe.

 • Fyzio blok vedený Kubou Novotným, bude aktívnou aj pasívnou regeneráciou a kompenzáciou - cez cvičenia, na ktoré môžeš nadviazať a pokračovať v nich aj po návrate domov

 • Večerný blok bude uzavretím dňa, či už bude záujem ešte o diskusiu k aktuálnemu Levelu, premietnutie fotiek z lezeckých potulkov svetom, alebo len relax pri filme, spoločenskej hre, alebo kecaním pri poháriku vína.

Témy +Level UP

Soboty sú cestovné dni a ich režim bude závisieť od príletov a odletov, zvyšných 6 dní nám bude tvoriť 6 Levelov, budú nakombinované tak, aby nebolo nutné dávať si rest day a aby sa každý deň zapájali trošku iné časti tela:

 1. Level - “Maître des dalles” - začneme tým čoho je vo Fontáči neúrekom - platničkami a tým, čo je alfa a omega lezenia - schopnosťou postaviť sa na akúkoľvek malú nerovnosť, alebo ju aspoň efektívne využiť, byť to malý ostrý stupík, jemná vlnka alebo dierka. 

 2. Level - “Roi de Plat” - ďalšou silnou stránkou oblasti a slabou stránkou väčšiny lezcov sú obliny. Keďže je ich tu požehnane, naučíme sa ako na ne.

 3. Level - “Circuits de la Forêt” - liezť vo Fontáči a nevyliezť si celý jeden okruh, je ako kúpiť si klavír a hrať na ňom len jednu skladbu. Mnohé okruhy disponujú ucelenou škálou lezeckých pohybov a dokázať vyliezť celý okruh za jeden deň je výkon sám o sebe. Je to akýsi test predchádzajúcich dvoch levelov a príprava na tie čo prídu.

 4. Level - “Cirque de Sable” - Bouldering, ale vlastne akékoľvek lezenie, obsahuje kopec cirkusantských pohybov a prvkov. Hlavne tých dynamických. Naučiť sa správne využívať dynamiku, ale aj rovnováhu, nesmie chýbať v repertoári žiadneho lezca a po štvrtom leveli snáď už ani nebude.

 5. Level - “Bête des réglettes” - Ak si myslíš, že na jemnom piesočku nie sú žiadne lišty, veľmi sa mýliš. Umenie podržať lištu, či už malú škrabku so zámkom, alebo oblú sklopenú na otvorený úchop, si treba osvojiť aj vo Fontainebleau a to aj spravíme.

 6. Level - “Danser sur l´Arete” - Hrany vedia narobiť tiež veľa problémov pri lezení a je jedno či sú vertikálne, kde stále dostávaš dvere, alebo horizontálne, cez ktoré sa treba premantliť a kde je pätička tvoj najlepší kamarát. Veľa hrán je v lezení iba virtuálnych, ale platia pri nich rovnaké pravidlá. Zvládnutím aj posledného levelu si pripravený/á posunúť svoje lezenie o level vyššie aj hocikde inde.

20190430_152027-01.jpeg
20190408_183235-01.jpeg
20190418_171826-01.jpeg

Čo je a nie je v cene +Level UP?

Podobne ako pri Fly&Climb formáte je v cene:

 • Letiskový pick-up

 • Doprava po oblastiach

 • Bouldermatky a magnézium

 • Ubytovanie

 • Spoločné večere

Nad rámec štandardu F&C je v kurze +Level UP aj:

 • Raňajky 

 • Víno k večeri

 • Celodenný lezecký program, coaching a fyzioterapia

 • Lezecký darček

V cene NIE je:

 • Spiatočná letenka na CDG alebo Orly

 • Poistenie

 • Príplatok 15€ za pick-up z letiska Paris-Beauvais

 • Jedlo a alkohol nad rámec polpenzie

 • Vstupné na stenu v prípade nepriaznivého počasia.