ABOUT

US

 

Climbing Bus = Climbing b' us

 

Projekt Climbing Bus vznikol celkom spontánne z najväčšiej tragédia pre lezca. Možno to poznáte – máte čas a ani nie ste úplne švorc, chce to vypadnúť niekam von liezť, ale nie je s kým. Pokiaľ sa bavíme o poobednom vybehnutí na lokálnu skalku za mestom, väčšinou sa niekto nájde. Keď ale ide o týždňovku 1000km od domu, to už je iná reč. Keď som kúpil prvé väčšie auto, často mi ho na výjazd naplnili práve lezci, ktorým sa nechcelo zháňať parťákov, nemali vlastné auto, prípadne sa im ho nechcelo šoférovať, alebo mali spústu iných dôvodov. Postupne si ľudia zvykli, že keď sadnú ku mne do auta, nemusia nič riešiť. Jediná otázka, ktorá teda zostala bola: „Koľko ma ten výjazd bude stáť?“.

 

Climbing Bus je ale živý projekt a stále sa vyvíja. Časom sa totiž k štandardným partiám začali pridávať aj začínajúci lezci a výlety s Climbing Busom boli pre nich často prvým kontaktom nielen so skalou, ale aj s lezeckým životným štýlom – a ten je poriadne nákazlivý. Lezením sa dá nakaziť aj na olezenej skalke za mestom, ale v destináciách kam jazdíme, nie je pred plným namotaním sa na sladký lezecký život úniku. Misia sa teda postupne doplnila o upgrejdovanie Hommo Preglejkus na Hommo Skalkarus. Pridáš sa tiež?

Tomaso Greksák

20180724_175625.jpg
20180724_175625.jpg

Tomaso Greksák

Founder and Director, Coach, Routesetter & Climbing Instructor

Vytrvalý bouldrista a bouldrový vytrvalec. Všade bol, všetko videl. Majster improvizácie a propagátor kreatívneho tréningu.

40017362_1160427407431496_16676412731015

Ivo Capko

Climbing Instructor and Trip Guide

Nestarnúci "Rock Daddy" a socializačný tmel každého tripu. Nekonečný pokusovač a naslovo vzatý bohém.

Miška Izakovičová

Sport Climbing and Multipitch Climbing Trips Specialist

Skalná ruža medzi tŕňmi. Yosemitská myška s najširším úsmevom. Odmaká za dvoch a skúseností má za troch. 

Walter Goller

Coach & Climbing Instructor

Tenerife All-year Climbing Founder

Tenerifské tornádo ľudskosti a srdečnosti. Borec s rozhľadom a nadhľadom, nie len pri lezení. Skvelý kouč a inštruktor. Multilingvista a "multiotec".